היי, אני פיתה פיתה מרקטינג. 

חזון עידן הקהילות

בחזונינו, אנשים מודעים לקהילות אליהן הם משתייכים. הם מכירים בעצמם כאיברים של קהילות גדולות והם פועלים מתוך תודעה קהילתית רחבה, כזו שמקדמת גם את הקהילה בכללותה, וגם את החברים שבה. הקהילות נעזרות בפלטפורמות נגישות לניהול קהילות ומגבשות מדיניות של סחר במשאבים באופן שמיטיב עם הקהילה, עם העסקים של חבריה ועם התנועות הפועלות לטובתה. בחזונינו, תקציבי השיווק מופנים במרביתם לפיתוח הקהילות, וחבריהן בוחרים את המותגים על בסיס ההשקעה החוזרת שלהם בקהילה. בחזונינו, הקהילות מתקשרות זו עם זו, הן משתפות פעולה זו עם זו וסוחרות זו עם זו. בחזונינו שיווק קהילתי הוא שיטת השיווק הנפוצה ביותר. פיתה מרקטינג לקחה על עצמה את המשימה של הפצת מודל השיווק הקהילתי, הרחבת המחקר בנושא, הקמת פלפורמות מותאמות יותר לניהול ופיתוח קהילות וביסוס המקצוע של מפתח/ת הקהילה. הצטרפו אלינו, כיף איתנו :)

אני רוצה להצטרף.

הסיפור שמאחורי הפיתה

"נקודת התפנית שלי עם פיתה היתה כשמישהי קראה לי ברחוב "פיתה", היא חשבה שזה השם שלי. בהתחלה צחקתי ואחר כך התאהבתי. הבנתי שפיתה אכן נולדה בכדי לעזור לי לגבש את הזהות המקצועית שלי, בתור מפתח קהילות. שנים רבות נדרשו לי בכדי שאבין שזה מה שאני עושה, שזה הכשרון שלי וזה התחום שממנו אני רוצה להתפרנס. גיליתי את התחום הזה בעת קריאה אגבית של מאמר שציין את המונח: "community marketing". לא שמעתי על המקצוע הזה לפני כן כי לא היתה מגמה כזו בתיכון ולא היה תואר כזה באוניברסיטה. ברגע שבו קראתי את המונח הזה, ידעתי שזה זה. זה מה שאני רוצה לעשות בחיים. הקמתי חברה ואת השם שלה בחרתי בזמן ארוחת צהריים, בעודי לועס פיתה ובוחן את הצורה הייחודית שלה. היא עגולה, אבל פתוחה, היא גמישה אבל עדינה, היא עממית אבל ייחודית. פיתה היא הכי ישראלית והכי נגישה."

אימרי קלמן, מייסד פיתה | אפריל 2024

מה לשים לך בפיתה?

המסע שלנו

מכיוון שהתחום היה ועודנו בחיתוליו, נאלצנו לצאת למסע שיבחן מה זה בדיוק וכיצד אפשר להתפרנס מזה. מאז 2018 הוצאנו לפועל מספר רב של ניסויים, בישראל וגם במדינות אחרות. למען האמת, תהליך המחקר של התחום ופיתוח המוצרים שלנו ארוך ומייגע, אבל במהלכו למדנו על עשרות קהילות שונות ומשונות, למדנו על הצרכים והאתגרים של יזמים ובעלי עסקים ולמדנו המון על עצמנו. במסע הזה הכרנו שותפים לדרך, אנשים מוכשרים במיוחד שהלכו גם הם לאיבוד בתוך העולם המקצועי שאין בו הגדרה והכרה בכשרון שלהם. במסלול הזה, הגענו לכמה פיצוחים דרמטיים, אשר איפשרו לנו לפרוץ מחסומים משמעותיים ולהתקרב בעוד כמה צעדים ליעד של מיסוד התחום. ההבשלה של פיתה מאפשרת לנו להעניק היום מגוון שירותים ומוצרים לפיתוח קהילות, במסגרת של מודלים מוכחים ושיטות עבודה ברורות. אנחנו ממשיכים להתפתח ומגייסים שותפים ומשקיעים. אם היית רוצה להצטרף ולקחת חלק בהמשך הסיפור הזה, נשמח לשמוע ממך.