ברוכים הבאים
לעידן הקהילות.

*צילומים: לימור בן-רומנו.

לחיי העידן החדש!

האנושות פורצת את הגבולות של עצמה, שוברת תקרות זכוכית ומגיעה לרמה גבוהה יותר מאי פעם של מודעות, של אחריות, של שקיפות ושל משחקיות. הרעיונות מהעבר והטכנולוגיות של העתיד משתפים פעולה זו עם זה ופותחים את הדלת לקהילות רבות לצמוח ולתקשר בקלות ומהירות גבוהה מאי פעם. קהילות הן לא רק שיטת השיווק היעילה והחסכונית ביותר, אשר מאריכה חיי מותגים, עסקים ותנועות חברתיות, קהילות הוכחו שוב ושוב כפתרון היעיל ביותר להארכת תוכלת החיים, ולשיפור איכותם. קהילות יכולות למנוע רעב, הן מסוגלות להפחית אלימות והן יודעות לצמצם הידרדרות להתמכרויות. התכנסות בקהילות היא הדרך היחידה להתגבר על האתגרים העצומים העומדים בפני האנושות, כמו שינויי אקלים, מלחמות גרעיניות ובינה מלאכותית. פיתה הקדישה את עצמה לחינוך, פיתוח והפצת הידע על שיווק קהילתי. הצטרפו עכשיו למהפכה.

Playfulness

Intuitivness

Transparency

Authenticity

הבנתי, בואו נתקדם.

רגע, אבל מה זה שיווק קהילתי?

בקצרה? שיווק קהילות זה האנרגיה הגרעינית של תחום השיווק. ובהרחבה? שיווק קהילתי זו אסטרטגיית צמיחה למותג, אשר במרכזה קירוב הלקוחות, העובדים והספקים סביב ערכים הקשורים למותג, תוך שימוש במבנה ארגוני ושפה משותפת. שיווק קהילתי היא שיטת השיווק העתיקה ביותר, המבוססת על הפצת מסרים מפה לאוזן ומופעלת על ידי מוטיבציה אורגנית. המשתתפים בקהילה הם בעלי עניין במותג ופועלים מתוך אמונה בערכים, תחושת משמעות חברתית והבנה ברורה של הערך הגלום בביצוע הפעולות השיווקיות. אף על פי שמדובר בשיטה הותיקה מכולן, רק בשנים האחרונות היא מתמזגת עם הטכנולוגיה וזוכה בהכרה ממסדית. שיווק קהילתי מעניק ליזם את היכולת והכוח להצמיח מותגים שימשיכו לצמוח במשך מאות שנים. שימוש נכון בשיווק קהילתי יחסוך לעסק או לארגון תקציבי עתק ויעניק להם תוצאות שיווקיות בהיקפים אדירים ובקצב בלתי נתפס. חשוב לשים לב כי שימוש שגוי בשיטה עלול לגרום לנזק. 

למה זה טוב?

אומרים שבדידות היא מגפת הדור. ברור לכולנו שהלקוחות, הספקים והעובדים שלנו ירגישו ויתפקדו הרבה יותר טוב כאשר הם יהיו מוקפים בקהילות אמיתיות, כאלה שיוצרות קשר עין, מגע אנושי והקשבה. שיווק קהילתי הוא לא רק בריא לכולנו אלא גם יעיל להפליא, הוא פשוט וחסכוני, מעודד חדשנות, מעצים צוותים ומייצר את הלידים הכי איכותיים, ובמהירות יוצאת דופן. 

למי זה טוב?

Rivrfall // photo by Limor Ben-Romano

כל כך הרבה מהתקשורת הקהילתית מתרחשת ללא מילים, צלילים או מראות. לחברים בקהילות יש את היכולת המדהימה לתקשר בדממה, ובמרחק, באמצעות החיישנים הטבעיים האינטואיטיביים הטבועים בנו. קהילות שרוצות להשתמש ביכולות הזו זקוקות לתרגול ולמנהיגים בעלי תודעה רחבה. זה בדיוק המקום שבו פיתה נכנסת לתמונה. זה הזמן להתחיל להתאמן.


מתי זה טוב?

Tel Aviv municipality // photo by Limor Ben-Romano

למרות שלא נהוג להתייחס לקהילות כאל יצורים חיים, אנחנו בפיתה בטוחים בכך. כולנו מתפקדים כאיברים של קהילות ולכל אחד מאיתנו יש את היכולת להקים קהילה חדשה, להצטרף לאחת או לעזוב אחת. כמו אנשים, גם קהילות לא כל כך שונות זו מזו אך אין שתי קהילות זהות זו לזו. שיווק קהילתי מתאים לכל קהילה ולכל איבר בקהילה. אנחנו בפיתה מעניקים שירות מכל מקום ובכל שעה.

נו יאללה, לשלב הבא.

ואיזה שירותים פיתה מעניקה?

למען האמת, זו אחת השאלות הגדולות בתחום השיווק הקהילתי שצועד את צעדיו הראשונים. החל משנת 2018 אנחנו בפיתה חוקרים, מפתחים ומתנסים במגוון רחב של מוצרים שיוכלו להתאים למגוון רחב של לקוחות. המטרה שהצבנו לעצמנו היתה לפתח שירותים ייחודיים, שיבטיחו את התוצאה הטובה ביותר, ויוכלו לעמוד לרשותו של כל לקוח, בכל תקציב. במהלך השנים הובלנו מספר ניסויים רחבי היקף והענקנו שירותים לעשרות לקוחות, מה שהקנה לנו ניסיון עשיר ואפשר לנו לפתח מוצרים חדשים ושירותים מותאמים. החל מליווי מלא בתהליך העדין של פיתוח קהילה משלב היסודות, דרך ניהול ושדרוג של קהילה קיימת, מתפקדת ומאתגרת, ועד לשעות ייעוץ והדרכה נקודתיים לבעלי עסק, ראשי ארגונים ומובילי קהילות מכל הסוגים. המנגנונים והשיטות של פיתה פותחו על ידינו ושמורים היטב. אנחנו מאמינים כי פיתוח קהילה דורש מקצועיות, ולכן אנחנו מקפידים לגייס את השותפים הטובים ביותר ודורשים לשמור על הסטנדרטים הגבוהים ביותר בתיעוד, שיקוף ועיבוד של כל שלב ושלב. 

ייעוץ לקהילה

JPM // photo by Limor Ben-Romano

זקוקים לייעוץ נקודתי? פיתה תסייע לכם באבחון מצב הקהילה שלכם ותדע להעניק לכם מגוון של מוצרים נקודתיים אשר יקפיצו באופן מיידי את תחושת הקהילתיות. נעמוד לרשותכם בייעוץ והדרכה בצמתים וברגעים המכריעים לקהילה שלכם.

ניהול קהילה

Batya // photo by Limor Ben Romano

הקהילה רוצה לגדול? פיתה תעניק לכם שירותי ניהול לקהילה קיימת ומתפקדת, במטרה להוביל תהליכי צמיחה בגיוס ושימור לקוחות, עובדים וספקים כמו גם בחיזוק ערך המותג. השירות מותאם גם לעסקים, ארגונים ותנועות שנמצאות במשבר קהילתי. 

פיתוח קהילה

Yossi // photo by Limor Ben-Romano

מתחילים מאפס? פיתה תלווה אתכם בתהליך העדין של הקמת קהילה מהשלב הראשון, כולל עיצוב השפה והנראות, הגדרת המבנה והתפקידים, ניסוח הסיפור והערכים, כתיבת תכנית העבודה וכמובן, פיתוח המנהיגות. כל מה שצריך להגיע איתו, הוא הרעיון. 

אוקיי, דייט ראשון עליי.

אפשר גם ללמוד פיתוח קהילות?

Rivrfall // photo by Limor Ben-Romano

אם הגעת עד כאן, זה סימן שכדאי שנדבר. פיתה מרקטינג לקחה לעצמה את המשימה האדירה של הפצת תחום השיווק הקהילתי, ועל כן אנחנו בוחנים ומפתחים בכל רגע את הדרכים היעילות ביותר להפיץ את הידע. במשך שנתיים אינטנסיביות במיוחד, עמלנו על פיתוח של מסלולי הכשרה למפתחי קהילות, בכדי שנוכל להעניק את החכה עצמה, ולא רק את הדגים. את הכשרות שלנו אנחנו מפתחים כך שיהיו חווייתיות ויאפשרו לכל אדם, בכל גיל ועם כל רקע מקצועי, ללמוד את רזי התחום, הישר מניסיונם של המומחות והמומחים. במהלך ההכשרות של פיתה, נאפשר לכל המשתתפים ליישם את התורה על קהילה לבחירתם, באופן מיידי. בנוסף לכך שאנחנו מעניקים לתלמידים שלנו גם את הידע וגם את הכלים, אנחנו פותחים בפני הבוגרים המוכשרים ביותר את האפשרות להשתלב בהתמחות מקצועית או בתפקידי ניהול קהילה, מיד עם סיום ההכשרה. מועדי פתיחת המסלולים הקרובים יפורסמו בקרוב באתר. 

לעסקים

עסקים בימינו נדרשים להתאים את עצמם בתדירות גבוהה ביותר לשינויים רבים בטרנדים של הצרכנים ולהתמודד עם חוסר יציבות תעסוקתית. למפתחי קהילות בתחום המסחרי יתרון מובהק שכן מגמת הצמיחה של המקצוע הזה בשוק גדלה במהירות אדירה.

לתנועות

Visit Rwanda // photo by Limor Ben-Romano

תנועה חברתית דורשת גרעין חזק שיודע להוביל אלפי אנשים לטובת קידום ערכים, רעיונות ושינוי חברתי. שיווק קהילתי היא הדרך היעילה ביותר להגיע לתוצאות פנומנליות, על אף התקציבים המוגבלים והמספר הרב של המשתתפים ובעלי העמדה במסגרת התנועה. 

למשפיענים

T.A.T Pride // photo by Limor Ben Romano

משפיענים וסלבריטאים הם בראש ובראשונה מובילי קהילות. תחום המשפיענים גדל, וכך גם התחרות על תשומת הלב. שיווק קהילתי נותן יתרון משמעותי. ההכשרות של פיתה מעניקות כלים לפיתוח קהילה סביב הנכסים הדיגיטליים וההזדמנויות המסחריות. 

בחנ/י את עצמך
*לחצ/י על התמונות בכדי לגלות את התשובה

כיצד מאבחנים קהילות בפיתה?

Ronit Noy // photo by Limor Ben-Romano

סיפור וערכים

ערכים הם הדינאיי של הקהילה, הם נמצאים במרכזה ומושכים את חבריה להזדהות איתה ולהאמין בה. הסיפור הוא הדבק שמאפשר להם לחבר חברים חדשים ולתת תוקף לזכות הקיום שלה. אנחנו בפיתה מתמחים במציאת הסיפור, בניסוחו ובהנגשתו לקהל.

Florentine Festival for Kan Ansamble

מבנה ותפקידים

קהילות שרוצות לשרוד לאורך שנים זקוקות למבנה ארגוני שקוף המאפשר להן צמיחה והתרחבות. הגדרות ברורות עבור נושאי התפקיד במעגלי ההשפעה השונים הם לא פחות מחיוניים. במסגרת השירותים של פיתה נסייע לך למצוא את המבנה המתאים בדיוק לקהילה שלך.

Students Recruitment for Nefesh Yehudi

שפה ונראות

קהילות אוהבות שיש להן שפה פנימית ייחודית, המאפשרת לחבריהן לזהות ולהבין זה את זו במהירות ומתחת לרדאר של מי שאינם חבריה. גם לצבעים, ולסימנים יש תפקיד חשוב ביצירת זיהוי. אנשי פיתה יסייעו לך לגבש שפה ולעצב את הנראות הייחודית של הקהילה שלך.

מהו האקס-פקטור של קהילות?

Agila Video for Niv Malihi

מנהיגות

הקמה של קהילות דורשת כישורי מנהיגות, רגישות ויכולות ניהול. מנהיגים מלידה יצליחו לחולל אירועים קהילתיים אבל לא בהכרח ידעו איך לייצר תשתית לקהילות עצמאיות שיחזיקו שנים רבות ואנשים שלא ניחנו בכישורי מנהיגות מולדים, עלולים להרתע מהתהליך או לפרוש במהלכו. קהילות קיימות, שחצו את סף הצמיחה הראשוני, יוכלו לשרוד שנים רבות ללא הנהגה מוסכמת אבל בעת משבר או שינויים קיצוניים, למנהיגי הקהילה יש תפקיד קריטי בזיהוי האתגרים, גיבוש החברים וביצוע השינויים הנדרשים בכדי שהקהילה תחצה את המשבר בבטחון. בפיתה פיתחנו מסלולי הכשרה שיעניקו לך את הכלים הדרושים לתפקיד והליווי השותף לרגעי הצורך.

מהן ארבעת הסגולות של שיווק קהילתי?

JPM // photo by Limor Ben-Romano

יעילות

לקהילות יש יכולת מופלאה לנצל משאבים באופן יעיל ומיטבי וליצור אנרגיה שיווקית ללא כל רכישה של מדיה או השקעה מיותרת בקידום מלאכותי.

LOL Ltd. // photo by Limor Ben-Romano

חדשנות

לקהילות יש נטייה לצפות מהמרכזים שלהן להתחדש. יש להן את המסוגלות להציף ביקורת חיובית, באופן שגרתי, כך שהקהילה מתעדכנת בכל עת.

Tel Aviv Municipality // photo by Limor Ben-Romano

רווחיות

לקהילה יש מוטיבציה מובנית ליצור משאבים ולהעניק לחבריה ולמרכזים שלה ערך ייחודי. קהילות מסוגלות להכיל מרכזי רווח רבים הפועלים במקביל.

T.A.T // photo by Limor Ben-Romano

אריכות ימים

לקהילות אין הגבלת גיל, הן יכולות לשרוד מאות שנים, בהתאם למידת הסתגלתנות של המנגנונים שלה. קהילות שיווקיות יאריכו את חיי המרכזים והחברים שלהן.

ומתי נפגשים?